Gerardus Hendrikus Roelofs
 
    
    
Het gezin Roelofs-Jacobs woonde op de boerderij aan het Lentseveld.  De zonen Jan, Gerard en Ben werkten op de boerderij van hun ouders. Jan bezorgde daarnaast met paard en wagen transporten in de omgeving en Gerard werkte regelmatig bij de bakker om het bakkersvak te leren. Het echtpaar Roelofs-Jacobs had negen kinderen gekregen. Door de oorlog verloren zij er twee. 
Gerard zou even de schuilkelder waarin het gezin verbleef verlaten hebben. Volgens de ene versie  om voor zijn moeder was op te hangen; volgens een andere versie rookte er iets buiten en wilde hij gaan kijken wat er aan de hand was. Net was hij buiten of er ontplofden opnieuw granaten. Hij wist niet tijdig de ingang te halen en  werd  dodelijk getroffen door een schrapnelgranaat (granaatkartets). Zijn broer Jan was een maand eerder omgekomen door granaatinslag. 
Bron:e-mail Wim de Haan 14-12-2009 en brief Wim de Haan 14-12-2009 met bidprentje+foto; collectie Bart Janssen met bidprentje en foto van de broers; Brouwer, Van Market Garden tot bevrijding (2014), p. 355. Bart Janssen, Het verdriet van Nijmegen 1940-1945  blz 1038 ev
 
 
 
Persoongegevens 
 
Overlijdensgegevens 
 
    
        
Voornamen:
Gerardus Hendrikus
 
Nationaliteit:
Nederlandse
 
Beroep:
zonder/werkte op boerderij ouders
 
Burgerlijke staat:
n.v.t.
 
           
Adres:
Lentseveld 16 (later 32)
 
                              
Woonplaats:
Lent (gem.Elst, thans Nijmegen)
 
 
Geboortedatum:
06-11-1929
 
Geboortedatum toevoeging:
 
   
Geboorteplaats:
Lent (gem.Elst, thans Nijmegen)
 
     
    
    
    
                  
                            
  
Plaats:
Lent (gem.Elst, thans Nijmegen)
 
    
Locatie:
Bij schuilkelder Lent
 
    
Begraafplaats:
R.K.kerkhof, Lent (nu geruimd)