Hendricus Johannes van de Laar
De 31-jarige Driek was in Uden geboren en woonde in 1940 nog bij zijn ouders op de boerij in Volkel, gem. Uden. Zijn broer Janus en zijn zussen Dien en Hanne woonden ook nog bij hun ouders. Driek dreef er een taxibedrijfje.
Toen hij bij de mobilisatie in 1939 werd opgeroepen als soldaat, werd hij chauffeur op een vrachtauto van het leger. Op 10 mei 1940 moest Driek voedsel rondbrengen aan de militairen in Nijmegen, die in Hatert het Maas-Waalkanaal verdedigden. Hij werd er beschoten bij de Duitse aanvallen op het kanaal. Zwaargewond werd hij naar het Canisiusziekenhuis getransporteerd, waar hij twee dagen later overleed. Hij lag tot najaar 1969 begraven op het Kerkhof aan de Groenestraat (3-30). In 1969 werd Driek overgebracht naar het ereveld Vredehof. De enige afbeelding die er van Drek rest is een verkreukelde foto van zijn rijbewijs.
Bron: collectie Bart Janssen + foto; OGS + foto grafsteen; PK(geen); e-mail Jos Engels 21 mei 2015; G.Thuring, Ereveld Vredehof, Groesbeek 2010 , p.7; Bart Janssen, Het verdriet van Nijmegen blz 735 www.brabantsegesneuvelden.nl
Persoongegevens 
Overlijdensgegevens 
Voornamen:
Hendricus Johannes
Nationaliteit:
Nederlandse
Beroep:
soldaat 2e Cie.-I Bn- 26e R.I.
Burgerlijke staat:
ongehuwd
Woonplaats:
Volkel(N.-Br.)
Geboortedatum:
13-02-1909
Geboortedatum toevoeging:
Locatie:
Hatert bij Maas-Waalkanaal
Begraafplaats:
Kerkhof Groenestraat/Ereveld Vredehof 40, Nijmegen
Omstandigheid:
gesneuveld
Categorie:
Militairen: Nederlands