Paulina Hermsen-Hartogs
Bombardement 22 februari - Oude Stadsgracht
22 februari 1944
Paula Hermsen-Hartogs, dochter van Christiaan Hartogs en Maria M. Hommers, was getrouwd met Bernhard Gerhard Hermsen. Zij had op 22 februari '44 een afspraak op het stadhuis in Nijmegen maar ging daarvoor nog even op bezoek bij hetgezin van haar zus (fam.W.J.Peters-Hartogs) aan de Oude Stadsgracht. Net toen zij daar de deur uit wilde lopen om naar het stadhuis te gaan vielen de bommen en werd Paula dodelijk getroffen. Veertien dagen is naar haar lichaam gezocht.
Volgens een proces-verbaal is mevrouw Hermsen-Hartogs op de Regulierstraat getroffen. Ze verloor daarbij haar benen. Door de brand kon zij niet gered worden. Ze werd door de bewoner van Regulierstraat 8 herkend aan haar persoonskaart.
Bron: Bart Janssen, De pijn die blijft, blz 269 e.v. ;COD 7289, PV 7 maart 1944; bidprentje met foto op www.noviomagus.nl B034; Zoeklicht 2000, p. 15
Nationaliteit:
Nederlandse
Geloof/kerkgenootschap:
rooms-katholiek
Burgerlijke staat:
gehuwd
Adres:
Waldeck Pyrmontsingel 59
Geboortedatum:
26-02-1908
Geboortedatum toevoeging:
Overlijdensdatum:
22-02-1944
Overlijdensdatum toevoeging:
Overlijdensplaats:
Nijmegen
Overlijdenslocatie:
Oude Stadsgracht
Doodsomstandigheid:
bombardement
Gebeurtenis groep:
Bombardement 22 februari 1944 Nijmegen
Gebeurtenis:
Bombardement 22 februari - Oude Stadsgracht
Oorlogscategorie:
Burgers