Jan Willem van Elferen
Jan Willem van Elferen woonde met zijn vrouw, Elisabeth Gertrud Schlüter, en hun 14 kinderen aan de St.Teunismolenweg in Nijmegen. Zijn grootste hobby was het verzorgen van zijn varkens, kippen en konijnen en het kweken van fruitbomen en groente op zijn land.Het gezin kon door de vele oorlogshandelingen niet blijven wonen aan de St Theunismolenweg en moest vertrekken naar elders. Het grote gezin werd opgesplitst en verdeeld over diverse adressen in de Wezenlaan.
Bij het bombardement van 22 februari 1944 verloor het echtpaar twee kinderen, Willemien en Gerard. Willemien wilde nog iets komen voor haar a.s. bruiloft; Gerard ging met haar mee. Beiden werden dodelijk getroffen door de vallende bommen.
Over zoon Willie bestond grote onzekerheid, omdat hij voor de Arbeitseinsatz in een staalfabriek in Essen te werk gesteld was. Willie wist te ontsnappen en heeft in de Achterhoek bij een boer het einde van de oorlog afgewacht.
Op 16 maart 1945 fietste vader Jan Willem naar zijn werk. Op de kruising van de Graafseweg en de Nieuwe Nonnendaalscheweg was het een enorme drukte, veroorzaakt door allerlei oorlogsvoertuigen. Jan werd door een Engelse legerwagen gegrepen. Hij geraakte in coma waaruit hij niet meer ontwaakt is.
Zie Collectie Bart Janssen met foto. Bart Janssen, Het verdriet van Nijmegen 1940-1945 blz 427 ev
Persoongegevens 
Overlijdensgegevens 
Nationaliteit:
Nederlandse
Beroep:
Magazijnknecht bij de Nijm. Electriciteitscentrale
Burgerlijke staat:
gehuwd
Adres:
St.-Teunismolenweg 30
Geboortedatum:
24-06-1887
Geboortedatum toevoeging:
Locatie:
Graafseweg hoek Nieuwe Nonnendaalscheweg
Begraafplaats:
R.K. kerkhof Dennenstraat (inmiddels geruimd)