Arnoldus Litjes
 
    
               
    (1913-1944)
Arnold Litjes was de zoon van Petrus Litjes en Wilhelmina H. de Croon. Hij was acht maanden voor het bombardement in het huwelijk getreden met Francisca ("Hans") Analbers en hun huwelijk was nog  kinderloos. Hij werkte vanuit zijn officiële baan voor de inlichtingendienst van het verzet. Hij had namelijk als ambtenaar op het politiebureau onder meer  toegang tot het kaartsysteem van de politie.
Arnold is om het leven gekomen bij het bombardement van 22 februari 1944 in de buurt van de Ridderstraat; hij was toen 31 jaar.  Zijn stoffelijke resten zijn begraven op de RK Begraafplaats aan de Daalseweg (vak 22-08-06) en in 1995 is zijn toen overleden echtgenote daarin bijgezet met de aanduiding "verzetsweduwe".
Bronnen: Bart Janssen, De pijn die blijft, blz 380 e.v.; PK ;OGS; RAN CDV 60: Zoeklicht 2000, p.13(onjuist Francisca A. Albers als naam van zijn vrouw vermeld); e-mail Bart Janssen 28 mrt 2013 met foto grafsteen van "verzetsweduwe" Francisca Analbers en bidprentje Arnold Litjes; RAN bidprentje Arnold Litjes; e-mail Peter van Schaik d.d. 4-11-2023 met bijlage.
 
 
Persoongegevens 
 
Overlijdensgegevens 
 
    
        
Nationaliteit:
Nederlandse
 
Beroep:
Ambtenaar administratie Politiebureau;verzetsman
 
Burgerlijke staat:
gehuwd
 
           
                              
 
Geboortedatum:
12-01-1913
 
Geboortedatum toevoeging:
 
   
     
    
    
    
                  
                            
  
    
Locatie:
Ridderstraat (buurt van)
 
    
Begraafplaats:
Daalseweg, 22-08-06-G; Vredehof 17, Nijmegen
 
Omstandigheid:
bombardement
 
 
                                                                    
Categorie:
      
    Burgers: verzetsmensen
    
                                                                            
                                                                         
Dossiernummer:
RAN, CDV 60; OGS