1941-07-16 Neerschieten Britse bommenwerper Wellington bij Roggel Limburg
Britse bommenwerper wordt neergeschoten op missie naar Duisburg.
De Wellington B Ic R1536/HA-C van het 218e squadron steeg op 15 juli om 23.15 uur op van de RAFbasis Marham om met 37 andere Wellingtons Duisburg te bombarderen. Vier bommenwerpers keerden niet terug. De Wellington van Parfitt stortte rond 2.00 uur neer na gespot te zijn door Flakzoekl;ichten en geraakt te zijn door de Duitse nachtjager Hptm Werner Streib (I./NGJ 1) bij Leukeshoeve bij Roggel (L), 10 km NW van Roermond.
In het rapport van 17 juli 1941 is te lezen dat Rijksveldwachter Reinders de Wellington R1536 omstreeks 02.00 uur vanuit het oosten zag naderen. Het toestel werd beschenen door zoeklichten. Een nachtjager naderde vanuit het zuiden en enkele minuten later werd de Wellington beschoten en geraakt. Het toestel maakte nog een bocht in de lucht waarna het in een rechte lijn neerstortte, brandend. Reinders ging naar de plek waar het toestel nog brandde. Dit was bij “De Leukeshoeve (Leuckeshoeve)”.
Alle bemanningsleden kwamen om het leven. Aanvankelijk werden zij begraven op het Ehrenfriedhof in Venlo en na de oorlog overgebracht naar het oorlogskerkhof van de Commonwealth, Jonkerbos.
Bron: netherlandsnewzealandwargraves.
https://aviation-safety.net/wikibase/53294